Top sellers

Eleaf Cartridge 

Showing 1 - 1 of 1 item
Showing 1 - 1 of 1 item
Eleaf POD Kartuşun İçinde Ne Var? 
   

Eleaf POD kartuş bir hazne görevi görmektedir. Elektronik sigaralardan tat almak için aynı zamanda cihazın çalışabilmesi için Eleaf POD kartuşun içerisine likit koyulur. Bu işlemle birlikte çalışma gözlemlenir. Aynı zamanda kartuşun çalışması için tüm POD Kartuşlarda olduğu gibi Eleaf POD Kartuşun içinde de tel, pamuk gibi malzemeler olması lazımdır. Bu malzemelerin tamamı da Eleaf POD kartuşun içerisinde bulunur. POD Kartuşa bir zarar gelmemesi elektronik sigaralarda oldukça önemlidir. 
Bunun sebebi ise kartuş olmadan elektronik sigaraların çalışmamasıdır. O yüzden kartuşlar sağlam malzemeler ile üretilmiş olan cihazlardır. Bu kartuşlar iki şekildedir. Yani değişebilir ve değişmeyen yani tek kullanımlık olaraktır. İki kartuşun da içerisinde bulunan malzemeler aynı olsa da bilinen farklılıklar meydana gelmesi olası bir durumdur.

Eleaf Pod Kartuş Neyle Doldurulur?
   

Tüm Pod kartuşlar gibi Eleaf POD Kartuş da önceden sadece sınırlı aromalar ile dolduruluyordu. Bu da Eleaf pod kartuş kullanıcıları için ciddi bir sorundu. Ancak buna çözüm olarak Eleaf markası tasarımcıları bu cihazlar için tekrar doldurulabilir pod kartuşlar üretti. Bu boş Eleaf pod kartuşlar elektronik sigaralar için özel olarak üretilmiş salt likit içerikleri kullanılarak dolduruluyor. Pod Kartuş aromaları vanilya, nane, kavun, virgina tütünü… 
Ayrıca karışık meyve Golden Tobacco, mango, elma gibi aromalarda kullanıcıya sunuluyor. Pod kartuşun uzun alt kısmını çıkardığınızda delik veya delikler ortaya çıkacaktır. Bu deliklerden salt likit dolumu yapılabilir. Sonrasında Eleaf pod kartuşun alt kısmından çıkarılan bu kısım tekrar pod kartuşa ekleniyor. Böylece Eleaf kartuş tamamen yeni bir salt likit ile dolar. 

Eleaf Pod Kartuş Hava Ayarı Nasıl Yapılır?
   

Eleaf gibi üst segment markaların kullanıcılarını memnun etmesi sonucu Elektronik sigara günümüzde birçok insan tarafından tercih edilir olmaya başladı. Eleaf Elektronik sigarada yeni bir bobine geçilmeden önce herhangi tüm sıvıların boşaltılması tavsiye edilir. Bobin içerisindeki pamuğa birkaç damla sıvı dökülerek yeni bobin astarlanır. Bobini doldurmak için yeni bobinin kapsüle itilmesi yeterlidir. Kauçuk olan tapa çekilir ve sıkıca yerine sıvı ile doldurulur. 
Pamuğun daha fazla sıvıyı emebilmesi için kapsül 2 ya da 3 dakika bekletilir. Pilin temel çalışması için cihazınızın ilk kez kullanımından önce pil kapasitesini tam şekilde şarj edildiğinde emin olun. Watt yanıp sönecek ateşleme düğmesine hızlıca 3 kez tıklayın. Ardından düğmeyi basılı tutarak yuvarlak bir robin ile watt ayarını değiştirebilirsiniz.

Eleaf Kartuşun Ömrü Bittiği Nasıl Anlaşılır?
   

Eleaf Elektronik sigara pod modellerinde birçok farklı marka ve modeller vardır. Modellerdeki tüm Pod kartuşlar yalnızca likit ile uyumludur. Bu durum aslında Eleaf Pod Mod kullanıcıları için bir avantajdır. Gelişmiş teknoloji ile üretilen pod mod elektronik sigara modellerinde bir ekran bulunur. Bu ekran üzerinden bazı ayarlamaları kullanıcı kendisi yapabilir. Bu ekran sayesinde watt seviyesi azaltılıp artırılabilir. 
Watt seviyesi artırıldıkça kullanıcı bu sayede daha yumuşak bir içime ulaşır. Eleaf Pod Cihaz modellerde watt değeri 25 ya da daha üzerine çıkıldığında Salt likit tüketimi artar. Bu durumda elektronik sigara kullanıcısının günlük salt likit tüketimi 2 ya da 3 mil arasında değişiklik gösterir. Kısacası POD Kartuşun ömrü aynı likitte ve Pod cihazda olduğu gibi kullanıcıya bağlıdır. Ve uzmanlar ortalama 2, maksimum 3 haftada bir kartuşun değiştirilmesini önermektedir. Eğer içim sırasında ağzınıza acı ve yanık bir tat gelirse Pod Kartuşunuzun ömrünün azaldığı veya bittiği anlaşılır.

Eleaf Kartuş Kırılır Mı?
   

Özellikle son yıllarda artan sigara fiyatlarına de neydi Gün geçtikçe ülkemizde ve dünyada elektronik sigaraya olan talep artmıştır. Bu sebeple özellikle sigara firmaları tarafından birçok yalan haber çıkmaya başladı. Elektronik sigaraya başlayacak olan kişilerin kafasında bulunan soru işaretlerinden biri de pod kartuş kırılır mı ya da patlar mı?  
Eleaf Pod Elektronik Sigaranın POD Kartuşunun kırılma veya patlama riski bir bilgisayar ya da akıllı telefonun patlama riski ile aynıdır Yani bu patlama risk son derece düşük bir seviyededir. Ancak yine de elektronik sigaranızı şarj ederken orijinal şarj aletini kullanmanız tavsiye edilir. Elektronik sigara şarjının tam şarj olana kadar beklemeniz gereklidir.

Menu